Yönetim Kurulu

Başkan

Zeynep SÖZMEN

Başkan

Erenköy Kız Lisesi 1984 mezunudur. Aktif iş hayatına 1991 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunu olarak başladı. Elektrik-Elektronik sektöründe çeşitli firmalarda Satış&Pazarlama alanında yönetici olarak çalıştı. 2015 yılında emekli oldu. Halen Data Network sektöründe danışmanlık yapmaktadır. İkinci üniversitem kapsamında A.Ü AÖF Sosyoloji bölümü öğrencisidir. Çeşitli STK’larda gönüllü çalışmalarda yer almıştır. İTÜ Mezunlar Derneği’nde Mentorluk ve MD Akademi Programlarında çeşitli görevler yürütmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

Başkan Yardımcısı

Elif SUNGUR

Başkan Yardımcısı

Erenköy Kız Lisesi 1984, İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü mezundur. Yönetim organizasyon alanında lisans üstü, İşletme alanında doktora çalışması yaptı. İşletme İktisadı Enstitüsü’nde uzman, Crowne Plaza İstanbul Hotels’de eğitim müdürlüğü, Artı Sağlık Çevre Kalite’de eğitim koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 2004’den beri çalışma hayatını akademide sürdürüyor. Tüm Girişimciler ve İş Mentorları Derneği üyesidir. Erenköy Kız Liseliler Derneği’ne 2004’de üye oldu. 2012’den beri yedek üye ve üye olarak dernek yönetiminde görev yapıyor.  “Genç Fidanlar Bahçesi; Erenköy İnas Sultanisi’nden Erenköy Kız Lisesi’ne 1916-2016” adlı kitabın eş editörüdür. Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi dekan yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Bir kız çocuğu annesidir.

Sayman

Filiz DOĞRU

Sayman

Orta ve lise eğitimimi Erenköy Kız Lisesi’nde tamamladı, 1986 mezunlarımızdandır. Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünde lisans ve ardından Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü, Genel Türk Tarihi bölümünde yüksek lisans eğitimi aldı. Bir holdingde başladığı 22 yıllık iş hayatını aynı yerde sonlandırdı ve emekli oldu. 2014 yılından beri global bir marka temsilciliğinde emlak sektöründe serbest çalışmaktadır. Üniversite Öğrencisi 2 kızı, kedileri ve köpeği ile yaşamaktadır.

Genel Sekreter

B. Nur ÜNDE

Genel Sekreter

2012 yılında Erenköy Kız Lisesi mezuniyeti ardından İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümüne başladı. Lisans eğitimi boyunca Erenköy Kız Liseliler Derneği’nden burs desteği aldı. Bu dönemde çeşitli STKlarda faaliyet gösterdi. 2017'de lisans eğitimini tamamlamasının ardından Galatasaray Üniversitesi'nde Sosyoloji yüksek lisansına başladı. Değişim programıyla Fransa'ya giderek tez çalışmalarının bir bölümünü orada sürdürdü. Kent ve siyaset sosyolojisi alanında yazdığı tez ile 2020 yılında mezun oldu. Kariyerine uluslararası bir araştırma şirketinde devam etmektedir.

Üye

Elif ÇAKIN

Üye

17 Haziran 1969'da İstanbul'da doğmuştur. Erenköy İlkokulu, Erenköy Kız Lisesi (1986), Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Grafik Ana Sanat Dalı (1991), Anadolu Üniversitesi A.Ö. F. Acil Durum ve Afet Yönetimi (2021) mezunudur. Çesitli reklam ajanslarında, tanınmış markalara grafik tasarımcı ve sanat yönetmeni olarak çalıştıktan sonra halen freelance olarak mesleğine devam etmektedir. Yanı sıra resim ve minyatür maket çalışmaları da yapmaktadır. Amatör olarak birçok spor dalıyla ilgilenmektedir. Grafik Tasarımcılar Dernegi ve Erenköy Kız Liseliler Derneği üyesidir. Uzun süredir derneğimizin kurumsal kimlik ve bülten çalışmalarını yürütmektedir.

Üye

Deniz ELBER BÖRÜ

Üye

Erenköy Kız Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesinde yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamlayarak, aynı fakültede öğretim üyesi olarak görev yapmaya başlamıştır. 2012 yılında profesörlük unvanını almıştır. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında çeşitli üniversitelerde de projeler yürütmüş, dersler vermiştir. Akademik çalışmaları yanında iş hayatında girişimcilik ve özellikle kadın girişimciliğinin artırılması yönünde aktif rol almıştır. Sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalışmaktadır; özellikle kız çocuklarının ve kadınların eğitim, sosyal ve ekonomik yaşam ile iş hayatında gelişimlerini desteklemek üzere çeşitli kurum ve derneklerle birlikte projeler üretmekte ve görev almaktadır. Beşiktaş Jimnastik Kulübü kongre üyesi olan Prof. Dr. Deniz Elber Börü bir kız çocuğu annesidir.

Üye

Nursen SİPAHİ

Üye

Yatılı olarak okuduğu Erenköy Kız Lisesi’nden 1984’de mezun oldu. 1990’da İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olarak aynı fakültede İşletme Finansı yüksek lisansını tamamladı. O zamanki adı ile İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda başladığı 27 yıllık aktif çalışma hayatının ardından Borsa İstanbul’dan 2018 yılında emekli oldu. Tahvil ve Bono Piyasası kurucu ekibinde ve yönetiminde yer aldı. FODER (Finansal Okur Yazarlık Derneği) üyesidir ve www.paradurumu.com ‘da yazmaktadır. Evli ve bir kız çocuğu annesidir.

Yedek Üye

Şeyda ACAR

Yedek Üye

Erenköy Kız Lisesi 1984 mezunudur. 1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisi olarak mezun oldu. 1989 yılından başlayarak IT sektöründe yazılım, system & network, satın alma, bütçe yönetimi alanlarında çalıştı. 30 yıllık çalışma hayatının ardından Allianz Sigorta A.Ş. den Nisan 2018 'de emekli oldu. 2019 Ekim'inde tekrar aktif çalışma hayatına geri döndü. Şuan farklı bir sigorta şirketinde Bilgi Teknolojileri Müdürü aynı zamanda AÖF'de Web Tasarım-Kodlama öğrencisi olarak hayatına devam etmektedir.