Yönetim Kurulu

Başkan

Güzin Arıtan Övünç

Başkan

Erenköy Kız Lisesi 1984 mezunudur. Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü bitirdikten sonra, 1989 yılında iş hayatına özel bir bankanın menkul kıymetler merkezinde uzman yardımcısı olarak başladı. Bankacılık kariyerini 1993 yılında sermaye piyasası ve yatırım uzmanı olarak sonlandırıp, yabancı bir haber ajansında borsa ve sermaye piyasasından sorumlu haber muhabiri olarak sürdürdü. Yaklaşık 12 yıllık aktif gazetecilik hayatından sonra, 2005’den itibaren sivil toplum örgütlerinde tecrübe kazandı. Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği'nde Koordinatör Yardımcısı olarak çalıştı. Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı lisansı sahibidir. 2008 yılından beri Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği’nin sektörel yayın organı olan Kurumsal Yatırımcı dergisinin editörlüğünü yürütmektedir. Amatör olarak senaryo yazma, fotoğraf, sinema ve farklı kültürlerle ilgilenmektedir. Erenköy Kız Liseliler Derneği’ne 2009 yılında üye oldu. 2015-2018 Yönetim Kurulunda Sekreter üye, 2018-2021 Yönetim Kurulunda ise Başkan olarak görev aldı. Güzin Övünç üniversiteye devam eden bir erkek çocuk annesidir.

Başkan Yardımcısı

Elif Sungur

Başkan Yardımcısı

Erenköy Kız Lisesi 1984 mezunudur. 1989’da İstanbul Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümünü bitirdi. İ.Ü İşletme Fakültesi Yönetim Organizasyon Anabilim dalında yüksek lisans yaptı. 1993’den itibaren özel sektörde eğitim yönetimi alanında çalıştı. 2004 yılından bu yana Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisi ve 2007’den itibaren de Üniversitenin Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Merkezi Müdürü’dür.

Çalışma yaşamında Sağlık ve Güvenlik konularında araştırma ve yayınları bulunan Sungur, İ.Ü. İşletme Fakültesi İşletme, Personel, Yönetim Organizasyon Ana Bilim Dalı’nda doktora çalışmasını sürdürüyor. Annesi de EKL’li olan Sungur, Erenköy Kız Liseliler Derneği’ne 2003 yılında üye oldu. 2015-2018 Yönetim Kurulunda üye olarak görev aldı, 100.yıl çalışmaları kapsamında “Genç Fidanlar Bahçesi Erenköy İnas Sultanisi’nden Erenköy Kız Lisesi’ne 1916-2016” adlı kitabın editörlüğünü yaptı. 2018-2021 Yönetim Kurulunda yine üye olarak görev alan Elif Sungur, lise eğitimini sürdüren bir kız çocuk annesidir.

Genel Sekreter

Şeyda Acar

Genel Sekreter

Erenköy Kız Lisesi 1984 mezunudur. 1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisi olarak mezun oldu. 89 yılından başlayarak IT sektöründe yazılım, system & network, satın alma, bütçe yönetimi alanlarında çalıştı. 30 yıllık çalışma hayatının ardından Allianz Sigorta A.Ş. den emekli oldu. Çalışma hayatı boyunca arkadaşlarıyla beraber öğrenci okuttu. EKL mezunu ablası ve emekli öğretmen halasının da eğitim alanında sosyal çalışmalar yapan kurumlardaki özverili çalışmaları kendisine ilham verdi, küçük desteklerle nelerin değişebileceğine tanıklık etti, verdikçe çoğaldığını gördü. Nice kızlarımızın hayatlarına dokunma arzusunu gerçekleştirmek üzere 2018-2021 döneminde Erenköy Kız Liseliler Derneği Yönetim Kurulu’nda Sekreter üye olarak görev aldı.

Üye

Zeynep Sözmen

Üye

Erenköy Kız Lisesi 1984 mezunudur. Aktif iş hayatına 1991 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunu olarak başladı. Elektrik-Elektronik sektöründe çeşitli firmalarda Satış&Pazarlama alanında yönetici olarak çalıştı, 2015 yılında emekli oldu. Halen Data Network sektöründe danışmanlık yapmakta ve Elektrik sektöründe bir işletmenin ortaklığını yürütmektedir. Öte yandan A.Ü. AÖF Sosyoloji Bölümünde lisans eğitimine devam etmektedir. STK alanında ilk olarak “Bilişim Gönüllüleri” Platformunun kurucu üyeleri arasında yer almış ve seçim süreçlerinde anlık gerçek veri toplanması ve işlenmesi ile ilgili çalışmalar yapmıştır. İTÜ Mezunlar Derneği’nin üyesi olup, MENTORLUK Programında yer olan Zeynep Sözmen EKL Derneği’ne de 2009 yılında üye olmuştur. Evli ve iki çocuk

Üye

A. Nilgün Öztekin

Üye

Yatılı olarak okuduğu lisemizi 1974’de bitirmiştir. Uni Ulm , Medizinisch Naturwissensch Hochschule’den Kimya Yüksek Mühendisi olarak mezun olduktan sonra, Türkiye’deki Alman firmalarında mesleğini icra etmiştir. Halen Türk-Alman kültür, dostluk ve iletişim dünyasındaki çalışmalarını danışmanlık düzeyinde yürütmektedir.

Toplumda kadın- erkek eşitliği ilke ve inancı ile kızlarımızın eğitim ve öğretimlerine katkıda bulunmayı bir yaşam biçimi haline getirerek benimsemiş, sosyal hayatta farklı jenerasyonlarla aktif iletişim kurarak EKL’liler arasındaki kız kardeşlik ruhunu yaşatmayı görev bilmiştir. Dördüncü dönemdir Erenköy Kız Liseliler Derneğimizde Yönetim Kurulu üyeliğini aktif olarak sürdürmektedir.

Üye

Nursen Sipahi

Üye

Yatılı olarak okuduğu Erenköy Kız Lisesi’nden 1984’de mezun oldu. 1990’da İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olarak aynı fakültede İşletme Finansı yüksek lisansını tamamladı. O zamanki adı ile İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda başladığı 27 yıllık aktif çalışma hayatının ardından Borsa İstanbul’dan 2018 yılında emekli oldu. Tahvil ve Bono Piyasası kurucu ekibinde ve yönetiminde yer aldı. FODER (Finansal Okur Yazarlık Derneği) üyesidir ve www.paradurumu.com ‘da yazmaktadır. Üniversitede okuyan bir kız çocuk annesidir.

Üye

Berrin Kırar

Üye

Erenköy Kız Lisesi 1984 mezunudur. Uzun yıllar medikal sektörde ve sigorta sektöründe yönetici olarak çalıştı. Çocukluğundan beri hep hayali olan yaşamla dans etme tutkusu kendisini sanata yaklaştırırken 2012 yılında aktif iş hayatını sonlandırıp emekli oldu. Geleceğin ve umudun çocuklarda ve gençlerde olduğuna inandığından onlarla ilgili sivil toplum kuruluşlarında hem yönetici hem de gönüllü olarak çalışmaktadır. Bu yöneliminin bir gereği olarak, Erenköy Kız Liseliler Derneği’nde de 2018-2021 dönemi Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Üniversitede okuyan bir kız çocuk annesidir.