Burslarımız

Erenköy Kız Liseliler Derneği olarak Erenköy Kız  Lisesi öğrenci ve mezunları başta olmak üzere lise ve üniversite lisans düzeyinde kurulduğumuz günden bugüne düzenli olarak kız öğrencilere burs sağlıyoruz.

Derneğimiz 2015 yılı Olağan Genel Kurul toplantısında yapılan Tüzük değişikliği uyarınca da artık sadece Erenköy Kız  Lisesi değil başka okulların mezunu kız öğrencilere de burs verebilmektedir. Asıl hedefimiz, doğru öğrenciyi bulup eğitim hayatı süresince desteğimizi yıllık başarı durumlarını değerlendirerek devam ettirmektir.

Burs desteğimiz lise ve üniversite öğrencilerine Ekim-Haziran ayları arasında dokuz ay boyunca sağlanmaktadır. Burs desteğimiz 2023-2024 öğretim yılı ikinci dönem itibaritle lisedeki öğrencilerimiz için aylık 675 TL, yükseköğrenime devam eden öğrencilerimiz içinse 1.400 TL 'dir.

Dört farklı şekilde desteğiniz olabilir:

1) Sınıf Bursu: Bağışçı, kendi sınıf veya dönem arkadaşları ile oluşturduğu burs havuzuna tek seferlik veya aylık olarak istediği miktarda katkı sağlar.

2) Destek Bursu: Bağışçı belli bir veya birden fazla lise veya üniversite öğrencisine, bağışçının bursiyerinin durumunu derneğimiz aracılığıyla takip etmesi koşuluyla, aylık burs bedelini düzenli olarak, eğitim dönemi süresince (9 ay) öder.

3) Kızkardeşim bursu: Bağışçılar dernek hesabımıza dilediği miktarda ileteceği destek ile burs havuzuna katkıda bulunur.

4) Öğretmen Bursu: Hayatlarında iz bırakan EKL'li öğretmenlerimiz adına ilgili branştaki öğrenciler belirlenerek tekil veya grup halinde aylık burs bedeli düzenli olarak, eğitim dönemi süresince (9 ay) ödenir.

 

Erenköy Kız Liseliler Derneği 2018-2019 Öğretim Döneminden itibaren burs başvurularını www.e-bursum.com platformu üzerinden kabul etmektedir. Başvuru tarihleri ve şartlar her yıl bu platformda açıklanır.

Genel Burs Şartlarımız şöyledir:

- Burs almak için yurt içinde lise ve üniversite lisans öğrenimi gören kız öğrenciler başvuruda bulunabilir. 

- Başvuru tarihleri www.e-bursum.com üzerinden ve sosyal medyadan duyurulur.

- Burs alacak öğrencilerin belirlenmesinde öğrencinin maddi ihtiyaç içinde olması ön koşuldur. Bu koşulda olan öğrenciler arasından hangilerinin burs alacaklarına başarı durumu, sosyal durumu, başka bir kurumdan burs alıp almadığı dikkate alınarak karar verilir. Bursun devamlılığı için not ortalamasının en az 2.5 olması tercih nedenidir.

- E-bursum üzerinde başvuru formunun doldurulması sırasında istenen başvuruların eksiksiz olarak sistem yüklenmesi istenmektedir.

- Burs süresi bir öğrenim dönemi içindir ve Ekim-Haziran ayları arasındaki 9 aylık dönemi kapsar. Ödemeler aylıktır ve sadece öğrencinin banka hesabına yapılır.

Bağışçı olmak ve Burs vermek için bugün bizimle iletişime geçin.

Tel: 0216 361 00 63    ekl@eklder.org.tr

Destekleriniz için Erenköy Kız Liseliler Derneği banka hesabı:

Yapı Kredi Bankası Suadiye Şubesi

IBAN: TR70 0006 7010 0000 0081 1203 26

EKLDer Bursiyerler
EKLDer Bursiyerler