Başkan'ın Mesajı

Merhaba Değerli okuldaşlarımız,

Değerli kız kardeşlerimiz…

Ne güzel her yeni doğan güne merhaba diyebilmek…  Hele binlerceysek, aynı ritimle atıyorsa kalpler, aynı geçmişi ortaklaşmışsak, hayallerimiz aynıysa… Hep birlikte birbirimize merhaba diyebiliyorsak…

Bundan neredeyse 77 yıl önce merhaba demeye başladık birbirimize. Okulumuz yangını yüreklere bir kor gibi düşmüşken, o kordan yepyeni bir kıvılcımla yeni bir ateş yakmış ve yuvasız kalmış EKL’li genç kızlara yuva olmaya, kız çocuklarının yüksek düzeyde eğitim görmesine o gün küllü, ama kararlı ve güçlü bir merhaba dedik tüm camiamıza.

Yolculuğumuz böylece başladı. Her geçen yıl biraz daha hızlı yürümeye başladık. Son on yılda yenileşme süreciyle birlikte yürüdüğümüz yolda giderek daha kalabalık olduğumuzu gördük. Daha çok ve daha yüksek enerjiyle birbirimize merhaba dedik.

Şimdi yeni bir döneme başlıyoruz; bayrağı, yeni dönem Yönetim Kurulu olarak, bizden öncekilerden devralıyoruz. Bu bayrağı yere düşürmeden, derneğimizi aynı geleneklerle, daha genç, daha yenilikçi ve daha ileri taşımak üzere bizler yola çıkıyoruz şimdi.

Yolumuz uzun, sorumluluğumuz ağır… Bugünden geleceğe söz vererek başlamak, niyetimizi ve hedefimizi ortaya koymak da sorumluluğumuzdur:

Sözümüz olsun, okulumuzun tarihi değerini ve misyonunu milyonlara taşımak, sözümüz olsun EKL dayanışması ve kız kardeşlik bağını her gün daha kuvvetli kılabilmek, sözümüz olsun Atatürk devrimlerinin izinde bir kadın örgütü olarak sesimizi daha çok duyurabilmek, sözümüz olsun daha çok kız çocuğuna daha nitelikli destek vererek ayakları yere sapasağlam basan etkin ve güçlü kadınlar olmalarını sağlamak…

… ve sözümüz olsun daha genç nesillere derneğimizi alnımızın akıyla ve ışıltılarına güvenerek teslim edebilmek!

Yolumuz açık olsun!

Kocaman bir MERHABA ile…

Zeynep SÖZMEN

EKLDer Başkan Foto