Duyurular

  • Anasayfa
  • Duyurular
  • 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında genç fidanlarımıza başarılar dileriz.
2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında genç fidanlarımıza başarılar dileriz.

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında genç fidanlarımıza başarılar dileriz.

Bugün, tarihin en köklü liselerinden biri olan okulumuzun mezunları adına Dernek olarak ,  yeni kampüsüne  kavuşarak yeni eğitim kampüsüne kavuşarak yeni eğitim-öğretim yılına başlayan okulumuzda EKL'li kızkardeşlerimizin yanındaydık!

Biz eski mezunlarda biraz hüzün olsa da, okulumuz binaları, koridorları, sınıfları, müzik odası yabancı olsa da, biiyoruz ki köklü geçmişimizin ruhu, yeni , tertemiz , çağa uygun, sağlam binalarda , kızkardeşlerimizin cıvıltılarıyla tekrar geri gelecek, yaşamaya devam edecek ve okulumuz, güvenli çağdaş yeni kampüsünde bu ülke için daha çok öncü ve güçlü kadınlar yetiştirmeye devam edecek!

Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında nice öncü kadınlar yetiştirmiş bir okulun, 110 yıllık okulumuzun, marşımızda dediği gibi  "Fatihin neslinden, Atatürk'ün izinden giden" yeni Erenköy'lüler yetiştirmeye devam edeceğini biliyoruzr!

Öyle bir okul ki, ülkemizin hemen her alanda ilk olarak tarihe geçmiş öncü kadınlarını yetiştirmiş; ilk gökbilimcisi, ilk jeoloji mühendisi, ilk diş hekimi, ilk eczacı, ilk mimarları, ilk yargıtay üyesi, ilk dekan, ilk rektör, ilk bakan, yetmez ilk Türkiye güzeli, ilk Avrupa güzeli, ilk kadın tenisçisi, ilk atletini ve daha nicelerini yetiştirmiş  !

Böyle köklü bir camianın mensubu, okulumuzun mensubu olmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz!!!

Ülkemizin ışıkları, umutları, geleceğin öncü kadınları yeni koridorlarda ama hiç değişmeyen değişmeyecek olan eski EKL ruhu ile yetişmeye devam edecek!

Dernek olarak yarının umutlarına bugün umut olmak ilkemizdir, herzaman yanlarında ve destekçileri olacağız!

Tüm mezunlarımız adına geleceğin güçlü kadınları EKL'li kızkardeşlerimize yeni eğitim-öğretim yılında başarılar diliyoruz!